Отборът на Пирин победи Спартак Варна с 3:1 в мач 18-ия кръг на efbet

...

Орлетата разпериха криле и сломиха Спартак за първата победа на Христо Янев

Отборът на Пирин победи Спартак Варна с  3:1  в мач 18-ия кръг на efbet Лига. Радослав Цонев откри резултата в 13-ата минута. Той извърши страховит директен свободен удар и не остави шансове на стража на гостите. Отново Радослав Цонев бе прецизен за втория гол в 34-ата минута. Родни Антуи сподели страхотна самостоятелна техника, с цел да означи. Мартин Смоленски оформи крайният резултат.

Gong.bg ще наблюдава срещата минута по минута.

Домакините започнаха мощно и пресираха. Още в 5-ата минута  " орлетата " имаха добър късмет. Преслав Йорданов бе изведен, само че Иван Дичевски стигна до топката първи и предотврати нещо по-опасно.

Първият удар в мача бе към вратата на Пирин. Здравко Димитров получи топката в наказателното поле на домакините и си я спря ужасно. Той се освободи и стреля, само че настрана от вратата.

В 10-ата минута Преслав Йорданов получи добър пас и се завъртя чудесно като се измъкна от Емануел Моура, който обаче го спря с нарушаване. Последва жълт картон за футболиста на гостите и директен свободен удар. Радослав Цонев извърши ужасно директният свободен удар и прати топката в горния ъгъл на вратата, никакъв късмет за стража на Спартак Варна.

В 23-ата минута Преслав Йорданов се опита да стреля с глава след центриране. Това бе прецизен удар, само че нищо повече. Две минути по-късно пък стана напечено пред другата врата, когато след чудесно центриране отдясно, топката стигна до Здравко Димитров, който бе на няколко метра от голлинията, само че стреля в Максим Ковальов. Стражът бързо се ориентира и излезе напред, с цел да се намеси безапелационно.

Последваха мощни минути за " орлетата ". Първо в 29-ата минута, домакините проведоха хубава офанзива, Шоколаров откри Преслав Йорданов, който се опита да изведе собствен съотборник, само че сбърка с паса. Секунди по-късно Христофор Хубчев проби чудесно по левия фланг. Той опита и центриране, само че Иван Дичевски излезе и улови топката.

Добрата игра на Пирин даде резултат. В 34-ата минута Иван Дичевски бе усложнен от остро центриране. Стражът на Спартак Варна съумя да се намеси, само че не задоволително безапелационно. Топката бе избита в краката на Радослав Цонев, който резервира самообладание и я прати в мрежата с удар по земята.

Спартак Варна съумя да отговори бързо. В 38-ата минута Родни Антуи получи дълго подаване по фланга и остана самичък против Николай Бодуров. Футболистът на варненци сподели страхотна техника и се измъкна от бранителя на " орлетата ". След това Родни навлезе в наказателното поле и опита удар от дребен ъгъл. И то какъв удар! Топката влезе малко под напречната греда от съвсем нулев ъгъл.

Второто полувреме стартира с надалеч по-нервна игра. На няколко пъти футболисти и от двата тима. В 53-ата минута Спартак притисна съществено " орлетата " в тяхната половина. Последваха поредност от центрирания, а Здравко Димитров даже опита удар от далечна отдалеченост, само че опитът му бе блокиран.

Първата по-добра офанзива на " орлетата " през второто полувреме пристигна в 55-ата минута. Пирин нападна отдясно, а Вячеслав Велев опита остро центриране, а Иван Дичевски се намеси, само че отби топката в краката на Мартин Смоленски, който я изпрати в опразнената врата - 3:1!

В 60-ата минута домакините още веднъж заплашиха съществено вратата на варненци. Мартин Смоленски опита да откри Славчо Шоколаров с центриране, само че топката бе изчистена преди този момент да стане. Последва корнер, след който Николай Бодуров стреля с глава на далечната греда. Топката обаче попадна в напречната греда и излезе.

Пирин стигна до четвърти гол в 68-ата минута след положително разиграване. Футболист на " орлетата " отклони топката с пета към Славчо Шоколаров, който пък бе препънат от вратаря на Спартак Варна. Топката обаче попадна в краката на Преслав Йорданов, а той я прати в мрежата. Съдията бързо се намеси и обстановката бе прегледана - засада. Голът бе анулиран.

Спартак Варна отговори със страхотна игра. В 72-ата минута Мехмед Мехмед проби ужасно отдясно и изпрати остро центриране в наказателното поле, там Максим Ковальов мазета топката, която попадна в Ивайло Климентов. Той стреля, само че ударът му бе избит от голлинията. Страхотна интервенция на Николай Бодуров. Топката въпреки всичко попадна в Родни Антуи, който нямаше по какъв начин да сбърка от такова разстояние и я прати в мрежата. Радостта на гостите бе къса, защото съдията даде сигнал за засада. ВАР прегледа състояние и този път голът бе анулиран.

Радослав Цонев опита да вкара с глава в 79-ата минута и да оформи хеттрика си, само че не затрудни стража на гостите. Доста мъчно осъществяване още веднъж, а Иван Дичевски удобно улови топката

Гостите имаха късмет в 81-ата минута, когато Виктор Митев извърши по страховит метод директен свободен удар. Максим Ковальов трябваше да прави необикновено избавяне, с цел да извади топката, която се насочваше в сглобката. В 88-ата минута пък Здравко Димитров нахлу в наказателно поле по отличен метод и потърси с пай пас Божидар Васев, който обаче не съумя да си спре топката добре и тя бе избита.

В последните минути на мача още веднъж домакините бяха по-добрият тим на терена. Първо в 93-ата миунта Радослав Цонев опита остро центриране от далечна отдалеченост. Топката тупна към бялата точка за осъществяване на дузпи, само че Иван Дичевски не бе усложнен. Стражът направи няколко крачки напред и улови топката. Секунди по-късно футболист на " орлетата " опита отдалечен изстрел, който обаче мина надалеч от вратата.

FT ПИРИН - СПАРТАК ВАРНА 3:1

1:0 Радослав Цонев 13'

2:0 Радослав Цонев 34'

2:1 Родни Антуи 38'

3:1 Мартин Смоленски 55'

Пирин Благоевград: 12. Максим Ковальов, 38. Александър Дюлгеров, 20.  Чебраилс Макрецкис, 45. Христофор Хубчев, 5. Николай Бодуров, 73. Венцислав Бенгюзов, 10. Славчо Шоколаров, 17. Радослав Цонев, 18. Мартин Смоленски, 11. Андрей Йорданов, 9. Преслав Йорданов

Старши треньор Христо Янев

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски, 25. Пламен Димов, 19. Никола Борисов, 11. Виктор Митев, 30. Божидар Васев, 6. Емануел Моура, 9. Мехмед Мехмед, 77. Румен Руменов, 8. Ивайло Климентов, 47. Родни Антуи, 33. Здравко Димитров